تفاوت الکل اتانول و الکل متانول چیست:

از زمان شیوع بیماری کرونا استفاده از الکل به عنوان ضد عفونی کننده رواج بسیار زیادی پیدا کرده ولی به خاطر عدم شناخت الکل های سمی برای بعضی ها شناخت و انتخاب الکل مناسب خیلی سخت شده است. برای همین توضیح مختصری در مورد الکل برای شما آماده کردم.

الکل اتانول:

این نوع از الکل همون ماده ای است که در ضد عفونی کننده ها از نوع ۷۰ درصد آن مورد استفاده قرار می گیرد و برای انسان ضرر ندارد. این الکل با توجه به خاصیت حل کنندگی بالایی که دارد امکان از بین بردن باکتری ، ویروس و قارچ ها را فراهم میکند. این ماده در نوشیدنی های الکلی نیز وجود دارد که توجه داشته باشید مصرف نوشیدنی های الکلی در پیشگیری از بیماری کرونا موثر نیست.

این ماده فرار است و در زمان سوختن شعله ای مایل به آبی دارد.

الکل متانول:

این الکل استفاده صنعتی دارد و به عنوان سوخت در موتور های احتراق داخلی استفاده می شود و شما معمولا آن را به صورت زرد رنگ از فروشگاه ها و داروخانه ها تهیه می کنید.

این الکل بسیار سمی می باشد و خوردن آن می تواند باعث کوری و حتی مرگ انسان شود. استنشاق این ماده هم برای انسان مضر است و از طریق پوست نیز می تواند جذب بدن انسان شود و مشکلات پوستی ایجاد کند.

این همان نوع از الکل است که انسان باید از آن دوری کند که در بعضی مواقع انسان ها به دلیل استفاده اشتباه از این الکل به جای الکل اتانول دچار مشکلات بزرگی می شوند.

این ماده فرار تر از اتانول و دارای بوی تند تر از اتانول و در زمان سوختن رنگ متمایل به زرد دارد.

 پیشنهاد می شود جهت جلوگیری از انتخاب اشتباه الکل مناسب برای ضد عفونی کردن پوست و سطوح، از ضد عفونی کننده های موجود در بازار استفاده کنید که غیر از خاصیت میکروب کشی از مواد دیگری از قبیل نرم کننده پوست نیز در آنها استفاده شده است و در طولانی مدت به حفظ سلامت پوست نیز کمک می کند.